Ez a téma is többször előkerül, főleg hogy több külföldi vásárlóm is van, akik küszködnek a pelenkák száradásával. Az egyikük Norvégiában él és szomorúan írta nekem többször, hogy sajnos a leggyorsabban száradó mikroszálas nem ritkán 3-4-5 nap után is nedves. Ami azért is baj, mert könnyen büdösödhet, penészedhet.
Megoldás lehet a szárítógép, de fontos néhány dologról tudnod. Moshatózós körökben sincs egységes álláspont, azaz valaki használja és imádja a szárítógépet, más totálisan ellenzi.
Persze a legjobb az lenne ha maguktól és minél gyorsabban száradnának a pelenkák, betétek és az egyéb alkatrészek. A nap csodákra képes és sokszor elég egy kis szellő, már száraz is minden.
Télen előfordulhat, hogy nehezebben száradnak, ilyenkor tedd őket a radiátor mell/elé vagy a fűtőtest közelébe, de semmiképpen se rá. Fő az elővigyázatosság. 🙂
A nyirkos, tavaszi-őszi időszakban viszont nagy szolgálatot tehet egy szárítógép, viszont néhány dologra érdemes odafigyelni.
A tudnivalók:
- gyapjút sose tegyél szárítógépbe, mert összemehet a magas hőtől
- a PUL-os külsőket szintén kíméld meg, mert könnyen megolvadhat az anyag, ami aztán összeragad és használhatatlanná válik (a PUL egyébként is gyorsan szárad, nem szokott kelleni a külön szárítás)
- mielőtt rászánod magad a szárítógép használatára, egy darabot tegyél be a ruhák mellé és azon kísérletezz, ne a teljes készleten
- a betétek, belsők bírják a szárítógépet
- ha van a gépen olyan lehetőség, akkor kímélő, extra kímélő programot válassz, amikor a pelenkákat szárítod
- a bambusz, kender rostok nem annyira szeretik a szárítógépet, de tény, hogy hihetetlen puhán veheted ki őket a gépből (nem rendszeresen, hanem csak eseti jelleggel néhány alkalommal nem árthatsz nekik)
Ha lenne olyan téma, amiről szívesen olvasnál, akkor írd meg nekem ide: kapcsolat@moshatopelenkakucko.hu
Szép napot kívánok!
Ági